Zaznacz stronę

Przy zakupach butów online niezwykle ważne są dwie rzeczy – należy postępować zgodnie z tabelą rozmiarów producenta obuwia i dokładnie mierzyć długość stopy, czy wkładki butów, w których czujesz się komfortowo. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a znacznie zwiększysz prawdopodobieństwo doboru odpowiedniego rozmiaru i satysfakcji z zakupu. Długość wkładki ma bardzo duże znaczenie dla właściwego korzystania z butów.

Wybierz ulubione buty według wkładki

Pomiar wkładki do butów to najbardziej znana i najłatwiejsza metoda przy zakupie nowych butów. Jednak ma też swoje pułapki, więc należy bardzo uważnie. Wkładka czasami wygina się na palcach lub pięcie buta, zmniejszając w ten sposób wewnętrzną przestrzeń stopy. Wewnętrzną przestrzeń butów można również zmniejszyć dzięki grubszej wkładce. Wręcz przeciwnie, dzięki grubszej wkładce, dłuższe i szersze buty mogą pasować do osób o krótszych i węższych stopach, co skutkuje lepszym dopasowaniem buta.

Pomiar Twoich butów gwarancją wygody w użytkowaniu

Najlepiej zmierzyć wkładkę w swoich ulubionych butach i zorientować się w jej długości przy wyborze rozmiaru nowych butów. Wybierając rozmiar buta zwróć uwagę na minimalną nadwyżkę 12 mm. Ten nadmiar to wolna przestrzeń przed palcami i za piętą, która jest niezbędna do swobodnego ruchu stopy. Przy mniejszym nadmiarze but będzie cię ściskał podczas chodzenia i istnieje ryzyko nieprzyjemnych pęcherzy lub deformacji palców u nóg lub całej stopy podczas noszenia obuwia przez dłuższy czas.