Zaznacz stronę

Zbliżające się ciepłe dni sprawiają, że częściej wychodzimy na zewnątrz, by cieszyć się ładną pogodą i wyższymi temperaturami. Jest to również czas, kiedy trzeba nieco wzbogacić garderobę malucha i zakupić nowe buty na wiosnę. Wybranie obuwia dla dwulatka wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat.

Rozmiar butów dla dwulatka – jaki najlepiej wybrać?

Wybranie odpowiedniego rozmiaru butów dla dwulatka ma wpływ na jego wygodę oraz rozwój stopy. Nie można więc pominąć tego aspektu w czasie zakupów. Jednak zanim wybierzecie się na zakupy warto sprawdzić, jaką długość ma stopa dziecka. Można to zrobić w kilka minut, a w ten sposób wybór obuwia będzie łatwiejszy. Na rynku dostępne są buty dla dwulatka w rozmiarze 20, 21 i 22. To jaki rozmiar najlepiej wybrać zależy od tego, jaką długość ma stopa. Najlepiej wybierać obuwie dziecięce na wiosnę, którego wkładka jest o pięć- siedem milimetrów dłuższa, niż stopa. Dzięki temu paluszki będą mogły się swobodnie poruszać i nie dojdzie do ich otarcia.

Budowa butów dla dwulatka na wiosnę

Przy zakupach nie można zapomnieć o zwróceniu uwagi na to, jak wykonane są buty dla dwulatka, a także z jakich materiałów są stworzone. Najlepiej wybrać obuwie dla dwulatka, które jest estetycznie wykończone i stworzone jest z materiałów wysokiej jakości. Dodatkowo warto szukać bucików u znanych i cenionych producentów, do których można mieć zaufanie. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrana część garderoby będzie służyć maluchowi aż do momentu, w którym konieczna będzie wymiana rozmiaru.

Wiosną na zewnątrz panują zmienne temperatury. Najlepiej więc wybrać obuwie, które stworzone jest z przewiewnych materiałów, które nadawać się będą nawet na upalne dni. Zmniejszy się ryzyko nadmiernej potliwości stóp i powstawania nieprzyjemnego zapachu. Jednak podeszwa powinna zostać gruba, by chronić stopy malucha przed chłodem pochodzącym z podłoża.

Czym kierować się przy wyborze butów dla dwulatka na cieplejsze dni?

W trakcie zakupów nie można zapomnieć o kształcie butów i rodzaju zapięcia. Buty dziecięce dla dwulatka na wiosnę powinny sięgać nieco poniżej kostki, by zapewniać stabilność stopom. Warto zdecydować się na modele, które mają zapięcie na rzepy, dzięki czemu maluch może uczyć się samodzielności wkładając je bez niczyjej pomocy. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by rzepy były mocne, by nie doszło do rozpięcia w trakcie zabawy lub spaceru.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty mają znaczenie i nie można ich pominąć. Zwracając na nie uwagę można wybrać obuwie dziecięce na wiosnę, które będzie trwałe i na pewno spełni oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodziców. Dodatkowo dobrze dobrane obuwie dba o prawidłowe ułożenie stopy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zaburzenia procesu rozwoju i wzrostu tej części ciała malucha.