Zaznacz stronę

Nadchodzące lato sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, jakie obuwie dziecięce najlepiej wybrać na upalne dni. Roczne dziecko zaczyna już stawiać pierwsze kroki i robi to coraz pewniej. Latem warto zabierać malucha na spacer, w którym może spędzać czas w wózku lub na własnych nogach, dlatego bardzo ważne jest to, by na stopach dziecko miało wygodne obuwie. Jak je wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się tego!

Lekkie i przewiewne buty dla rocznego dziecka na lato

Obuwie dziecięce na lato powinno być przewiewne i lekkie, dzięki czemu będzie zapewniać maluchowi wysoki komfort i wygodę w czasie chodzenia. Doskonale sprawdzi się obuwie dla rocznego dziecka na lato, które stworzone jest z przewiewnych i oddychających materiałów. Dzięki temu nadawać się będzie nawet na najbardziej upalne dni. Takie tkaniny dbają o stałą i prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz buta. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko nadmiernej potliwości skóry stóp. W ten sposób można uniknąć rozwoju drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie skóry, a co więcej są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Buty dziecięce do chodzenia na lato powinny mieć małą wagę, by podczas noszenia być niemal niewyczuwalne na stopie. Maluch nie będzie odczuwać obciążenia.

Obuwie na lato dla dzieci – dobrze dopasowany rozmiar

Wybierając buty dla rocznego dziecka nie można zapomnieć o tym, by wybrany rozmiar był doskonale dopasowany do wielkości stopy. W sklepach obuwniczych, w których dostępne są buty dziecięce można znaleźć modele od 19 do 21, które najczęściej wybierane są dla rocznego malucha. Jednak warto sprawdzić, jaką długość ma stopa malucha, by móc wybrać obuwie, które będzie do niej idealnie dopasowane. Najlepszym modelem będą buty  na lato, których wkładka będzie o 5-7 milimetrów dłuższa od stopy. Dzięki temu palce nie będą ściśnięte i będzie można nimi swobodnie poruszać.

Gdzie i jak kupić najlepsze letnie obuwie dziecięce?

Zastanawiasz się, gdzie kupić wygodne obuwie dziecięce na lato? Najlepiej sprawdzić sklepy internetowe, gdzie oferty są szerokie i zróżnicowane. Zakupy przez internet są bardzo wygodne i pozwalają na większą swobodę. Można z łatwością porównać ceny i asortyment różnych sklepów i wybrać dla siebie najatrakcyjniejszą z ofert. Dodatkowo w sklepach należy sprawdzić nie tylko rozmiar i materiały butów, ale przede wszystkim to od jakich producentów pochodzą. Doskonale sprawdzać się będą modele, które zostały przygotowane przez znanych i zaufanych producentów, do których można mieć zaufanie.

Skoro już wiesz, na co należy zwrócić uwagę przy wyorze butów dziecięcych na sezon letni z pewnością możesz kupić te, które spełnią oczekiwania zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać, czy stopa dziecka urosła i ile ma teraz centymetrów długości. Dzięki temu wymienisz rozmiar tak szybko, jak będzie to konieczne.