Zaznacz stronę

Wybranie odpowiedniego obuwia dziecięcego już samo w sobie nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze większe trudności mogą pojawić się jeśli dziecko ma wysokie podbicie. Jakie obuwie wybrać w takim wypadku? Jak powinno wyglądać obuwie dla dzieci z wysokim podbiciem i gdzie go szukać? Jak rozpoznać, że dziecko ma wysokie podbicie? Chcąc znaleźć odpowiedzi na te pytania warto zapoznać się z naszym poradnikiem, gdzie staramy się wyjaśnić wszystkie te aspekty.

Wysokie podbicie u dzieci – jak rozpoznać?

Wysokie podbicie u dzieci może występować z różnych przyczyn. Jest to zaburzenie występujące przez czynniki genetyczne lub wcześniej źle dobrane obuwie. Jak je rozpoznać? Jest na to kilka sposobów. Pierwszym z objawów wskazującym na to, że dziecko ma wysokie podbicie jest problem z włożeniem butów. Jeśli obuwie nie chce wejść na stopę malucha nie można wciskać go na siłę, ponieważ można sprawić dyskomfort, a nawet duży ból dziecku. Jeśli zaczynasz podejrzewać, że stopa dziecka ma inny kształt warto sprawdzić jej odcisk na papierze. Jeśli widoczne jest odcięcie w bocznej stronie to może oznaczać, że maluch ma wysokie podbicie.

Obuwie dla dzieci z wysokim podbiciem – czemu trzeba kupić?

Jeśli u dziecka rozpoznane zostało wysokie podbicie warto zdecydować się na dopasowanie odpowiedniego obuwia. Czemu jest to tak ważne? Stopy noszą ciężar całego ciała, dlatego właśnie warto zadbać o to, by były prawidłowo ułożone. Obuwie dla dzieci z wysokim podbiciem powinny mieć odpowiedni kształt podeszwy, dzięki której maluch będzie mógł czuć komfort i wygodę na każdym kroku. Dodatkowo liczy się rodzaj zapięcia i wiązania. Najlepiej zdecydować się na obuwie dziecięce z wiązaniem na sznurowadła, dzięki któremu możliwe będzie dopasowanie kształtu butów do stopy.

Jakie buty dla dzieci z wysokim podbiciem najlepiej wybrać?

Wybór odpowiednich butów dla dzieci z wysokim podbiciem nie jest wcale tak trudny, jak może się wydawać. Wystarczy szukać obuwia w odpowiednich miejscach. Najlepiej rozpocząć poszukiwania w sklepach internetowych, by mieć lepsze rozeznanie z asortymentem, na który na Ciebie czeka. Dzięki temu można bez trudu wybrać najatrakcyjniejszą cenowo  i najlepszą jakościowo ofertę. Liczy się również to, od jakich producentów wybierzesz buty dla dzieci z wysokim podbiciem. Najlepiej szukać butów ortopedycznych, które będą spełniać potrzeby malucha. Ważne jest to, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów wyróżniających się przewiewnością i lekkością. To sprawi, że wewnątrz buta stopa nie będzie się nadmiernie pocić. Zmniejszy się więc ryzyko rozwoju drobnoustrojów. Dodatkowo lekkie buty nie będą obciążeniem dla malucha.

Wybierając buty dla dziecka z wysokim podbiciem warto pamiętać o wszystkich wyżej wymienionych aspektach. Mając je na uwadze można wybrać buty, które będą wygodne  i służyć będą maluchowi przez długi czas.