Zaznacz stronę

Zimą stopy narażone są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Śnieg, niskie temperatury, a nawet roztopy mogą doprowadzić do przemarznięcia stóp, a to z kolei prowadzić może do wychłodzenia. Przez to maluch narażony jest na osłabienie organizmu i przeziębienie. Chcąc tego uniknąć i zadbać o zdrowie malucha warto wiedzieć, jakie obuwie zimowe dziecięce najlepiej kupić. Chcesz się tego dowiedzieć? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak wybrać obuwie zimowe dla dziecka – rozmiar

Wybierając się na zakupy w poszukiwaniu butów zimowych dla malucha warto wiedzieć, jaki rozmiar najlepiej wybrać. To nie jest tak oczywiste, jak może się wydawać. Zanim wybierzecie się z dzieckiem na zakupy warto zmierzyć długość stopy, by móc określić rozmiar wkładki do buta. Najczęściej wybierane buty zimowe dla rocznego dziecka to rozmiar 19, 20 lub 21. Jednak lepiej kierować się wielkością stopy. Długość wkładki powinna być większa o 5-7 milimetrów od stopy, by palce mogły się swobodnie poruszać. Jest to bardzo ważne, by stopa była prawidłowo ułożona i nie doszło do jej wykrzywienia. Obuwie musi mieć odpowiedni rozmiar, by stopa była stabilnie ustawiona, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko poślizgnięcia i przewrócenia.

Z jakich materiałów powinny być stworzone buty zimowe dziecięce?

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierać obuwie dziecięce zimowe jest to, z jakich materiałów jest wykonane. Ze względu na warunki atmosferyczne, jakie panują na zewnątrz o tej porze roku najlepiej zdecydować się na modele, które stworzone są z wodoodpornych materiałów. Dzięki temu chronią one przed przemoczeniem, a co więcej są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Polecane są buty zimowe dziecięce, które mają wyściółkę stworzoną z grubego materiału. To właśnie dzięki dodatkowej warstwie materiału można mieć pewność, że stopa dziecka będzie chroniona przed zimnem nawet w najbardziej mroźne dni.

Pierwsze obuwie zimowe dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać o tym, by obuwie zimowe dziecięce było odpowiedniej długości i miało zapięcie dopasowane do wieku dziecka. Jeśli maluch ma więcej, niż roczek i zaczyna samodzielnie wkładać buty warto zdecydować się na model z zapięciem na rzepy. Dzięki temu maluch będzie uczył się samodzielności. Jeśli jednak szukasz obuwia dla rocznego malucha lepiej zdecydować się na model z zapięciem na rzep i sznurowaniem. Dzięki temu stopa będzie doskonale ustabilizowana i prawidłowo ułożona. Doskonale sprawdzają się buty do kostek, które idealnie sprawdzać się będą w mroźne dni, ale nieśnieżne zimy. Jeśli jednak planujecie spacery po zaspach, to lepiej wybrać śniegowce dziecięce, które będą chronić przed wpadaniem śniegu do wnętrza obuwia.

Zwracając uwagę na te wszystkie szczegóły można wybrać najlepsze i trwałe obuwie zimowe dla dzieci. Dzięki temu maluch będzie mógł wychodzić na spacery nawet w chłodne dni.