Zaznacz stronę

Rozmiar buta i to z jakiego rodzaju materiału wykonane są buciki to jedne z ważniejszych aspektów przy wyborze tej części garderoby malucha. Warto jednak wiedzieć, że istnieją inne i równie ważne kwestie, o których nie można zapomnieć przy zakupach. To między innymi wysokie podbicie u dzieci, którego nie można ignorować. Przekonaj się razem z nami, czym jest wysokie podbicie u dzieci, a także kiedy warto kupić obuwie dla dzieci z wysokim podbiciem i jak to zrobić?

Czym jest wysokie podbicie u dziecka?

Podbicie stopy jest odpowiedzialne za motorykę całego ciała, a także stabilność na każdym kroku. To obszar, który obejmuje połączenie palców z piętą i śródstopiem. Podbicie stopy może być normalne, płaskie lub wysokie. Chcesz przekonać się, czy Twoje dziecko ma wysokie podbicie stopy? Jest jeden domowy sposób, który zawsze się sprawdza. Wystarczy, że Twoje dziecko zanurzy stopę w wodzie, a następnie postawi ją na kartce papieru. Kształt stopy powinien się na niej dokładnie odbić. Jeśli na odbiciu na kartce widoczne jest duże wgłębienie, to oznacza, to że dziecko ma wysokie podbicie. Jeśli jednak wgłębienie jest niemal niewidoczne to świadczyć to może o niskim podbiciu stopy u malucha.

Wysokie podbicie u dzieci – jakie obuwie?

Wydawać się może, że podbicie nie ma znaczenia na to, czy obuwie jest wygodne, czy nie. A jednak jest to jeden z aspektów, którym należy kierować się przy zakupie. Czemu jest to takie ważne? Jeśli obuwie nie jest dopasowane do rodzaju podbicia może uwierać i sprawiać, że stopa nie jest prawidłowo ułożona. To nie tylko zmniejsza komfort podczas chodzenia, ale co więcej zaburza procesy rozwojowe. To oznaczać może, że w przyszłości dziecko będzie mieć problemy bólowe nie tylko w obrębie stóp, ale także kręgosłupa. Warto więc dobrze poznać budowę stóp swojego dziecka a dopiero potem przejść do zakupów.

Jak wybrać najlepsze obuwie na wysokie podbicie?

Zastanawiasz się jakie wybrać obuwie dla dziecka z wysokim podbiciem? Najlepszym wyborem będzie obuwie z możliwością regulacji. To więc oznacza, że strzałem w dziesiątkę mogą okazać się buty zapinane na rzepy. Dodatkowo w sezonie letnim najlepiej postawić na sandały. To obuwie luźne i szerokie, które można dopasować do rodzaju podbicia. Dzięki temu nie pojawi się problem z uwieraniem i dyskomfortem. W sezonie zimowym dobrze sprawdzać się będą buty zimowe z zapięciem na rzep i regulacją. Na chłodniejsze dni polecane są tenisówki. To obuwie, które odpowiednie będzie dla dzieci z wysokim podbiciem stopy.

Wybranie butów dziecięcych jest niezwykle ważne dla każdego malucha. Obuwie powinno być dopasowane nie tylko do rozmiaru, ale także do rodzaju podbicia stopy. Dzięki temu maluch może czuć komfort i wygodę na każdym kroku. Jeśli buciki nie są prawidłowo dobrane pojawić się może problem z niechęcią malucha do chodzenia w butach lub wybierania się na spacer.