Zaznacz stronę

Zastanawiasz się, jakie obuwie będzie najlepsze dla malucha? Chcesz zadbać o komfort dziecka w czasie zabawy, nauki chodzenia i na spacerze? W takim razie przekonaj się razem z nami, jakie obuwie dziecięce koniecznie powinno znaleźć się w garderobie malucha. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów, a także kiedy jest najlepszy czas na ich kupienie. Zadbaj o zdrowie stóp dziecka i zagwarantuj przyszłość, w której każdy krok będzie wykonywany z lekkością i uśmiechem na twarzy.

Buty skarpetki dla niemowlaka

Przez pierwsze miesiące życia dziecko nie potrzebuje bucików z twardą i grubą podeszwą. Większość czasu dziecko spędza na rękach u rodziców lub w łóżeczku w pozycji leżącej. W tym czasie maluch chętnie dotyka swoich stóp, by poznać ich kształt. To doskonale wpływa na jego rozwój i jest bodźcem, który wspomaga zdobywanie nowych umiejętności. Nie ma więc potrzeby zasłaniania stóp bucikami. Jednak czasem zdarza się, że trzeba zasłonić je, by nie doszło do zmarznięcia i wychłodzenia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się buciki niemowlęce skarpetki, które doskonale chronią przed chłodem są elastyczne i lekkie. To tradycyjne skarpetki, które w dolnej części składają się z grubszego materiału.

Obuwie dziecięce do nauki chodzenia

Gdy nadchodzi ten upragniony czas i dziecko zaczyna chodzić warto kupić pierwsze buty dziecięce do nauki chodzenia. To powinno być obuwie o cienkiej i elastycznej podeszwie. Cholewka butów powinna sięgać do kostki, by stopa była ustabilizowana. Bardzo ważny jest również rozmiar, który powinien być idealnie dopasowany do stopy. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu stopa nie będzie się niekontrolowanie poruszać wewnątrz bucików, co zmniejszy ryzyko poślizgnięcia się, potknięcia i przewrócenia. Doskonałą propozycją są buciki dziecięce, które są wiązane na sznurówki, a do tego mają regulowane zapięcie na rzep. To daje możliwość dopasowania ich do kształtu stopy, co gwarantować będzie wygodę i komfort.

Buty zimowe i na lato – jak wybrać najlepszy model?

Kiedy dziecko pewnie stawia kroki w domu warto zacząć wychodzić z nim na spacery. Jednak wtedy konieczne jest dopasowanie obuwia, które będzie dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. Latem najlepiej sprawdzą się buty dziecięce, które mają cienką podeszwę i wykonane są z materiałów oddychających. Dzięki temu stopa nie będzie się nadmiernie pocić nawet w najbardziej upalne dni. Obuwie dziecięce zimowe powinno mieć grubszą podeszwę, która będzie chronić przed chłodem pochodzącym z podłoża. Dodatkowo wewnątrz powinna znajdować się grubsza wyściółka, która zapewni ciepło nawet w najchłodniejsze dni. Doskonale sprawdzać się będą buciki wykonane z materiałów wodoodpornych, w których można będzie poruszać się po śniegu w mroźne dni i w czasie roztopów.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty można wybrać najlepsze obuwie dziecięce. Wszystkie modele bucików dla malucha są wygodne i mogą mu towarzyszyć na różnych etapach rozwoju.