Zaznacz stronę

Maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki, więc zaczynasz zastanawiać się, jakie obuwie najlepiej wybrać do nauki chodzenia? Powinno być wygodne, dobrze dopasowane do rozmiaru stopy, a co więcej lekkie i przewiewne. Dowiedz się z nami więcej na temat tego, jak wybrać obuwie dziecięce do nauki chodzenia, a także kiedy jest najlepszy czas na jego kupienie.

Wygodne obuwie dziecięce do nauki chodzenia

Maluch podczas stawiania pierwszych kroków powinien czuć wygodę i najwyższy komfort. To właśnie dlatego pierwsze buty do nauki chodzenia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które doskonale dopasowują się do stopy i dbają o jej stabilne ułożenie. Najlepiej sprawdzać się będą buty z cholewką, która sięga poniżej kostki. Dzięki temu stopa będzie ułożona w prawidłowej pozycji podczas wykonania każdego kroku. W ten sposób zmniejszy się ryzyko niekontrolowanego ruchu stopy wewnątrz obuwia, a to minimalizuje prawdopodobieństwo poślizgnięcia się i upadku. Polecane modele dla dzieci, które uczą się chodzić są wiązane na sznurówkę, a dodatkowo mają zapięcie regulowane.

Lekkie obuwie dla dziecka do nauki chodzenia

Wybierając obuwie do chodzenia dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonane. Ozdoby w postaci koralików lub klamerek są oczywiście piękne, ale to zbędne dodatki, które sprawiają, że buty stają się ciężkie i mogą stać się obciążeniem dla malucha w czasie nauki stawiania pierwszych kroków. Najlepiej wybierać pary, które są kolorowe, ale nie mają zbędnych dodatków. Powinny być lekkie i przewiewne. Doskonale sprawdzi się obuwie wykonane z materiałów „oddychających”, które zadbają o prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia. Dzięki temu stopa malucha nie będzie się nadmiernie pocić, a to zmniejszy ryzyko rozwoju bakterii i grzybów, które wywoływać mogą choroby skóry. Ważnym elementem butów dziecięcych jest także podeszwa, która powinna być cienka i elastyczna latem. Jeśli jednak wybierasz buty zimowe zdecyduj się na modele o grubszej i twardszej podeszwie.

Dobrze dopasowane buty dziecięce do chodzenia

Przed przystąpieniem poszukiwania butów do nauki chodzenia warto upewnić się, jaki rozmiar nosi dziecko. Do tego niezbędne jest zmierzenie długości stopy. Prawidłowy rozmiar butów do nauki chodzenia powinno określać się na podstawie długości wkładki. Powinna być ona o 5-7 milimetrów dłuższa, niż stopa malucha. Dzięki czemu przybierać będzie odpowiednią pozycje, a palce nie będą ściśnięte, tylko poruszać się będą swobodnie.

Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki warto zadbać o warunki, w których maluch szybko będzie robić postępy, a rozwijanie nowej umiejętności stanie się dla niego dobrą zabawą i wspaniałą przygodą. Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty możesz wybrać najlepsze obuwie dziecięce do nauki chodzenia, które będzie zapewniać idealne warunki do rozwoju.