Zaznacz stronę

Wybór butów dziecięcych wydaje się bardzo prosty. Jakie trudności mogą pojawić się przy wyborze tej części garderoby dziecięcej? Tak z pewnością myśli większość rodziców, a kiedy nadchodzi czas zakupów pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Zanim zdecydujesz się na wybór obuwia dla rocznego dziecka koniecznie przekonaj się, jaki rozmiar najlepiej wybrać, a także jakie cechy ma najlepsze obuwie dziecięce. Podpowiadamy również, gdzie kupić najlepsze buty dla rocznego malucha. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i spraw, by dziecko z radością stawiało każdy kolejny krok.

Rozmiar butów dla rocznego dziecka – jaki wybrać, jak sprawdzić?

Dzieci zazwyczaj stawiają swoje pierwsze kroki około 11-12 miesiąca życia. Do piętnastego miesiąca życia maluch coraz pewniej stawia każdy kolejny krok. To właśnie wtedy najlepiej zdecydować się na pierwsze buty dla dziecka. Maluch do poruszania się na własnych nogach potrzebuje wygodnych bucików, które zapewniać będą wygodę i komfort. Rodzice bardzo często mają problem z wybraniem rozmiaru bucików. Podpowiadamy jaki rozmiar butów dla rocznego dziecka najlepiej wybrać. Dla maluchów w tym wieku najlepiej sprawdzą się buty dziecięce w rozmiarze 19, 20, 21. Warto jednak przed dokonaniem zakupu zmierzyć długość stopy malucha. Wkładka obuwia dla rocznego dziecka powinna być dłuższa o jeden centymetr.

Cechy najlepszych butów dla rocznego dziecka?

Rozmiar to jednak nie jedyny szczegół, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze bucików dziecięcych. Najlepsze buty dla rocznego dziecka powinny mieć elastyczną i cienką podeszwę. Bardzo ważne jest również to, by obuwie dziecięce było lekkie, miękkie i zapewniało stabilne utrzymanie stopy. Liczy się to z jakich materiałów zostało wykonane – przewiewne tkaniny są najlepszym rozwiązaniem. Polecane są buty skórzane dla rocznego dziecka. Dobrym wyborem są również buty zimowe dla rocznego dziecka z membraną. Dzięki temu zapewniać będą ochronę przed niskimi temperaturami. Cholewka buta powinna sięgać do kostki lub nieco niżej. Warto wybierać buciki z zaokrąglonym noskiem, ponieważ dają one swobodę palcom u stóp.

Gdzie kupić buty dla rocznego dziecka?

Wiesz już, jakie obuwie dla rocznego dziecka najlepiej wybrać i zastanawiasz się, gdzie je kupić? Najlepiej kupić obuwie dziecięce w sklepach, w których dostępne są produkty pochodzące od popularnych i cenionych producentów. Lepiej skupić się na markach, które mają w swojej ofercie różnorodne modele butów dziecięcych, by mieć pewność, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Lepiej wybrać nieco droższe obuwie dziecięce, które stworzone jest przez profesjonalistów z myślą o potrzebach małego wędrowcy. Okazuje się, że wybranie butów dla rocznego dziecka nie jest takie banalnie proste. Jednak zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty możesz bez trudu wybrać pierwsze buciki dziecięce, które będą gwarantować maluchowi wygodę i komfort.