Zaznacz stronę

Buty, buty, każdy je nosi i są ulubionym gadżetem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dopasowane buty mogą pomóc Ci robić to, co chcesz oraz zadbać o zdrowie stóp. Wszyscy wiedzą, że jeśli bolą Cię stopy, nie spędzasz miło czasu. Dlatego traktuj dobrze swoje stopy i noś dobrze dopasowane buty. Rozmiar 40 wkładki jest często stosowany.

Dobór wkładki 40 dla Twoich stóp

Aby pomóc Ci wybrać buty odpowiednie dla Twoich stóp, musisz doskonale wiedzieć, jaki nosisz rozmiar buta. Rozmiary butów nie są standardowe. Rozmiary różnią się w zależności od marki i stylu obuwia. Rozmiar 40cm od jednego producenta może pasować jak rozmiar 42cm od innego. Nie wybieraj butów według rozmiaru zaznaczonego na bucie – zacznij od sprawdzenia właściwego rozmiaru, a dowiesz się, jaka długość wkładki to 40.

Właściwy pomiar stóp

Za każdym razem, gdy kupujesz parę butów, mierz obie stopy. W ciągu Twojego życia Twoje stopy zmienią się zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Dla wielu osób jedna stopa jest nieco dłuższa i/lub szersza  i / lub szersza niż druga, więc najpierw dopasuj tę większą stopę. Możesz wtedy masz szansę na sprawdzenie, jaka to długość wkładki 40. Wybierzesz wtedy buty oraz wkładki, które pasują do kształtu Twojej stopy. Jeśli kształt Twojej stopy pasuje do kształtu buta, jesteś na dobrej drodze do dobrego dopasowania buta. Oceń buty po tym, jak pasują do Twoich stóp. Nie wybieraj stylistyki obuwia, która wydaje się zbyt ciasna, zbyt luźna lub podrażnia części stopy. Jeśli podczas przymierzania buty będą zbyt ciasne lub zbyt luźne, stopy mogą później ulec podrażnieniom.