Zaznacz stronę

26 cm to rozmiar buta 41. Dla obuwia damskiego to mniej popularny rozmiar. Jest to dość spora stopa. W przypadku obuwia męskiego to bardziej rozmiar młodzieżowy niż dorosłego mężczyzny. Zazwyczaj obuwie męskie rozpoczyna się od rozmiaru 42.

Popularne modelu eleganckiego obuwia męskiego.

Oksfordy – Jest to najczęściej spotykany rodzaj obuwia męskiego. Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w parze z każdym rodzajem ubioru eleganckiego, jak i bardziej swobodnego, niezależnie od okazji.

Derby – Uznawane są za odrobinę mniej formalne od oksfordów. Różnią się jedynie otwartą przyszwą.

Brogsy – Sprawdzają się doskonale na mniej formalne okazje lub do pracy np. w biurze. Cechują je delikatne zdobienia.

Monki – Również nieformalny rodzaj obuwia. Charakteryzują się posiadaniem jednej bądź większej ilości klamer, łączących elementy buta.

Loafery – Najmniej oficjalny rodzaj butów do garnituru. Nie posiadają one sznurówek, są obuwiem wsuwanym. Są bardzo praktyczne i wygodne, ale nie nadają się na oficjalne okazje czy uroczystości.

Jak dobrać buty do ubioru

Wybierając obuwie warto dobierać je do odpowiedniej stylizacji. Warto wybierać takie buty, które będą funkcjonalne, a przy tym efektownie będą prezentować się na stopie. Nie mniej ważna jest wygoda, dopasowanie oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Wybieraj jakość w dobrej cenie. Chroń i dbaj o swoje stopy! Źle dobrane obuwie to zmora nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Co niewątpliwie wpływa na późniejsze wady postawy i problemy ze stopami.